четверг, 30 марта 2017 г.


З книгою канікули, сумувати ніколи



 Тиждень дитячої книги продовжився літературним балаганчиком: «З книгою канікули, сумувати ніколи». Цього дня чарівний корабель разом з мешканцями поринув у захоплюючу подорож за сині моря, за високі гори, за широкі долини до незвичайної країни Читайград. Свято було веселим і пізнавальним. Учасники давали літературне інтерв’ю: «Моя улюблена книга».
   Настя Бовкун    нещодавно прочитала книгу «Отаман Гамалія», яка  в інтерв’ю сказала: «Аби невпинно вдосконалюватись, розвиватись та усвідомлювати всі дрібні, проте достатньо важливі нюанси нашого часу, потрібно читати якісну художню літературу тієї країни, в якій народився і живеш».
  Задоволені книгами із серії: «Життя видатних дітей» Стєнькіна Ірина,  Пилипенко Євгенія.   В інтерв’ю вони зазначили, що треба читати книги українських авторів.
     Владислав Стєнькін  розповів, що життя без книг важко уявити, адже вони вчать нас добру, розвивають фантазію й уяву, запрошують у прекрасний світ радості, навчають оптимізму і справедливості.
 Найулюбленішими книгами Ксенії Овчаренко та Ірини Сбродової      є книги В. Нестайка. Вони завоювали авторитет серед юних користувачів і стали найпопулярнішими.  
  В кінці заходу була проведена вікторина «Сторінками улюблених казок» переможцем якої стала Ліза Синиця учениця 3 класу.
  Мета заходу – привернути увагу юних користувачів до сучасної української книги, до читання.

 


среда, 29 марта 2017 г.


Під вітрилами книг до нових відкриттів





  В рамках Тиждня дитячої  книги  в бібліотеці пройшов ярмарок читацьких думок: «Під вітрилами книг до нових відкриттів». Бібліотекар розповідала про користь читання, а юні користувачі про те, які їхні улюблені книги і чому на їхню думку потрібно читати. Під час ярмарку читацьких думок відбувався діалог між юними користувачами і бібліотекарем.



вторник, 28 марта 2017 г.


Живіть читаючи! Книги-ювіляри – 2017 




   Проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації — і все це супроводжується приємними несподіванками. І, звичайно, одного тижня для реалізації такої насиченої програми замало, тому дуже часто Свято читання виходить за рамки зазначеного терміну і продовжує тривати далі.
     Сучасні технології, гаджети та Інтернет роблять інформацію доступною багатьом. Але коли хочеться усамітнитися і зануритися в іншу реальність, кращим вибором стає художня книга. Виявляється, літературні твори, як і люди, теж мають свій день народження. Юні користувачі побували на літературних гостинах: «Книги-ювіляри – 2017».
   Цього року багато знаменитих книжок святкують ювілей. Ці книжки читає і перечитує не одне покоління читачів. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Тож читачам, що завітали до нашої бібліотеки, було цікаво дізнатися про історію написання цих творів та про їхніх авторів, взяти участь у бліц-вікторині та прослухати уривки з легендарних книжок.
   А головне – кожен учасник заходу підібрав собі книжку за інтересом. В кожній країні існують свої книжкові перлини, які мають історію написання та видання. Коли мандруєш подумки кращими дитячими книжками, то зримо та відчутно уявляєш «Казкову географічну енциклопедію» з описами віртуальних країн, яких не можна знайти в жодному географічному атласі світу.
   Вашій увазі пропонується перелік книг – ювілярів 2017 року. Можливо, серед них є книга, яку ви читали? Запропонуйте прочитати її іншим!
230 років   «Вдячний Еродій» (1787), «Убогий жайворонок» (1787) Григорія Сковороди.
200   «Справжня Добрість» (Писулька до Грицька Пронози) (1817) Петра Гулака-Артемовського.
190   «Батько та син» (1827) Петра Гулак-Артемовського
185   «Маруся» (1832) Григорія Квітки-Основ’яненка.
180   «Конотопська відьма» (1837) Григорія Квітки-Основ’яненка;
         Від виходу альманаху «Русалка Дністровая» (1837, Будапешт) – першої книги українською мовою в Галичині, виданої «Руською трійцею».
175   «Гайдамаки» (1842) Тараса Шевченка.
170   збірка «Стихотворения» (1847) Леоніда Глібова.
160   «Співомовки » (1857) Степана Руданського;
         «Чорна рада» (1857) Пантелеймона Куліша.
155   «Народні оповідання» 2-й том (1862) Марка Вовчка.
130   «Товаришки» (1887) Олени Пчілки;
         «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Богдан Хмельницький» (1887) Михайла Старицького;
         «Русалка» (1887) Лесі Українки.
125   «У темряві» (1892) Михайла Старицького;
         «Досвітні огні» (1892) Лесі Українки.
120   «Рятуйте» (1897) Олени Пчілки;
         «Доля» (1897) Павла Грабовського;
         «Дзвоник» (1897) Бориса Грінченка;
         «Мазепа» (1897) Івана Карпенка-Карого.
115   «Краса і сила» (1902) Володимира Винниченка
         в журналі «Киевская старина» вперше надрукована казка;
«Чортова пригода» (1902) Марка Вовчка;
         «Гандзя» (1902) Івана Карпенка–Карого;
         «Відгуки» (1902) Лесі Українки ;
         «У кузні» (1902) Івана Франка.
110   «Збентежена вечеря» (1907) Олени Пчілки;
         від виходу першого повного видання “Кобзаря” (1907, Росія) Тараса Григоровича Шевченка за редакцією Василя Доманицького.
105   «Камінний господар» (1912) Лесі Українки.
90     «Вальдшнепи» (1927) Миколи Хвильового.
85     «Смерть Гамлета» (1932) Миколи Бажана.
80     «Веснянка» (1937) Наталі Забіли;
         «Джмелик» (1937) Оксани Іваненко;
         «Весна» (1937) Марії Пригари.
65     «Таврія» (1952) Олеся Гончара;
         «Шматок пирога» (1957) Івана Багмута;
         «Буйний вітер» (1957) Івана Багряного;
         «Батьки й сини» (1957) Миколи Бажана;
         «Казка про Чугайстра» (1957) Платона Воронька;
         «Перекоп» (1957) Олеся Гончара;
         «Дума про невмирущого» (1957) Павла Загребельного;
         «Проміння землі» (1957) Ліни Костенко.
55     «Соняшник» (1962) Івана Драча;
         «В синім полі» (1962) Андрія Малишка;
         «Тиша і грім» (1962) Василя Симоненка;
         «Маленька Оленка» (1962) Михайла Стельмаха.
50     «Наталка і Великий Вітер» (1967) Юрія Герасименка.
45     «Бригантина» (1972) Олеся Гончара;
         «Літо – літечко» (1972) Михайла Стельмаха.
35     «Я, Богдан» (1982) Павла Загребельного;
         «Князь Кий» (1982) Володимира Малика;
         «Загадка старого клоуна» (1982) Всеволода Нестайка;
         «Смерічка» (1982) Дмитра Павличка;
         «Для тебе зорі сяють» (1982) Володимира Сосюри;
         «Лісові дзвіночки» (1982) Павла Тичини.
30     «Сад нетанучих скульптур» (1987) Ліни Костенко.

  Твори, які читало старші покоління, однаково любимо і сьогоднішніми юними користувачами.  Деяким книгам  у 2017 році виповнюється більше 2-3 сотень років. Але ними все так само зачитуються, ностальгуючи, дорослі і відкривають для себе діти.



четверг, 16 марта 2017 г.



Дорослі і діти словом Шевченка зігріті




 Є на світі така країна,
Вона, як мати, рідна для нас.
І вічно буде жити Україна,
І вічно буде жити наш Тарас.


 Тарас Григорович Шевченко… Для кожного з нас це ім’я асоціюється з чимось дуже рідним, близьким, українським. Для когось він – непримиренний борець за волю, для інших – тонкий, натхненний лірик та великий художник. Постать Великого Кобзаря привертає науковий інтерес мистецтвознавців, істориків, культурологів. Скільки вже сказано та написано про багатогранність Шевченкової МУЗИ, проте ця тема ніколи не буде розкрита та пізнана в усій повноті: кожне покоління пізнає Кобзаря по-своєму.
  Біля книжкової виставки « Живи поете в славі віковій» була проведена  літературна година «Одвічна висота Шевченківського слова».





суббота, 11 марта 2017 г.



На гостини до німецьких письменників
( 2017 - рік німецької мови в Україні)




  Сьогодні німецька мова - перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні.
  2017 - рік оголошено Роком німецької мови в Україні. Про це заявили у Берліні на спільній прес – конференції за підсумками  двосторонніх переговорів голови МЗС України Павло Клімкін і ФРН Франк – Вальтер Штайнмайєр.
  У Німеччині повно затишних містечок з чудовими пейзажами. Є в них якась велична і водночас казкова атмосфера. Напевно, з цієї причини німецькі письменники займають особливе місце в струнких лавах геніїв світової літератури. Може, багато з них не так відомі, як автори з Англії, Франції, проте це не означає, що вони не варті уваги.
  В нашій бібліотеці почала діяти книжкова полиця:» На гостини до німецьких письменників»   присвячена Року німецької мови в Україні


пятница, 10 марта 2017 г.


Новоукраїнська Берегиня


  10  березня 70 років тому у невеличкому селі  Облазниця що на львівщіні народилась дівчинка на ім’я Стефанія. В 4 роки  вона з матусею приїздила до села Новоукраїнка в якому мешкає по цей час. Закінчила спочатку навчальну  школу, а потім вечірню.
Все трудове життя Світлана Михайліввна  пропрацювала на колгоспній ниві у колгоспі імені Ватутіна. Трудовий  стаж становить 46 років.  21 рік працювала  дояркою, потім на протязі 17 років  завідуючою фермою, коли ферми не стало працювала бригадиром  огородників, завідуючою їдальні,різноробочою. Має безліч нагород. В селі С. М. Осипець знають, як розумну, лагідну доброзичливу та працьовиту  жінку. З чоловіком виховала 2 дітей – доньку і сина. Якими зараз пишається . Два рази обиралася депутатом районної   ради, один раз депутатом  Святогорівської селищної ради, неодноразово була членом  виконкому.  
« Встигати все мені допомагали  чоловік, свекруха, та звісно ж любов до праці»  – згадує Світлана Михайлівна. Вона і  сьогодні, коли їй 70, також як і раніше,  встигає все і вдома, і по господарстві, і на городі, і сільську бібліотеку встигає відвідати, де є учасницею клубу «Україночка» до складу якого входять жінки, що люблять співати. А ще Світлана Михайлівна любить свята коли за святковим столом збираються діти,4 внуків та 4 правнуків. В  неї дар готувати найсмачніші пиріжки, якщо  хочете в цьому переконатися завітайте в гості до героїні нашої розповіді і ви переконаєтеся в її гостинності. Хобі Світлани Михайлівни  - квіти  кімнатні, вуличні. Влітку її двір перетворюється в ботанічний сад. Сьогодні Світлана Михайлівна  також займає активну життєву позицію, з нею завжди радяться, вона завжди готова прийти на допомогу. Ось така героїня моєї розповіді -  берегиня родинного затишку і тепла – проста сільська жінка, яка не звикла до шани,  а сільський труд є нормою її життя. Тож з нагоди Дня народження, шановна Світлана Михайлівна, від усієї громади села Новоукраїнка прийміть привітання:
Ваш ювілей прийшов до нас з весною
Тепло несе оновлена пора
А ми бажаємо наснаги вам дзвінкої,
Розкрилля дум, здоров’я і добра.

среда, 8 марта 2017 г.


 Культурне життя вирує


     8 березня новокраїнські «Україночки» подарували своїм односельцям  літературно – музичну композицію  «О,жінко, ти завжди велична», в якій взяли участь вокальний колектив «Україночка» художній керівник О. Бойко та учасники літературно – мистецького клубу «Україночка» керівник            Л. Камінська, які працюють при сільській бібліотеці. Захід відбувся в приміщенні магазину, через відсутність  сільського клубу на селі.  В залі панувала святкова атмосфера, улюблені  доньки  своїх матерів співали пісні, звучали  ліричні та жартівливі пісні,танцювальні композиції,   привітання зі святом лунали в адресу  чарівних жінок,  проведено конкури. Захід подарував добрий, святковий  настрій, після якого до дому не поспішали, а ділилися враженнями.
Не зважаючи на те, що клуб в селі відсутній  заходи в селі відбуваються. Створений вокальний колектив  «Україночка», учасникам якого  до душі українська пісня, не втрачають надії, що у рідному селі вони будуть виступати не в магазині та  бібліотеці,  а на сцені рідного сільського клубу .