среда, 20 апреля 2016 г.


Маленька фея - Шарлотта Бронте         21 квітня – 200 років від дня народження Ш.Бронте (1816-1855), англійської письменниці.
  2016 рік – Рік англійської мови. Для шанувальників творчості англійської письменниці, представниці критичного реалізму в англійській літературі,     в бібліотеці  організовано книжкову полицю «Маленька фея – Шарлотта Бронте».   Авторка романів «Учитель», «Джен Ейр», «Містечко», «Шерлі», в яких порушуються проблеми жіночої рівноправності, соціальної нерівності, питання освіти (багато в чому твори автобіографічні).   Найпопулярніша книга письменниці  «Джейн Ейр» це  - велика історія любові і обману». Вона не підвладна часу. Один з найвідоміших романів у Великій Британії. Уперше роман було опубліковано в 1847 році. Цю історію читали наші прабабусі, бабусі, мами, старші сестри. Після виходу у 80-ті роки 20 століття телеекранізації книги загадковий красень Едвард Рочестер (актор Тімоті Далтон) та ніжна і водночас духовно міцна Джейн (актриса Зіла Кларк) впевнено здобули безліч прихильниць та прихильників.
  В чому ж загадка цієї книги? Що змушує дівчат, які народилися в різні десятиліття, століття знову й знову таємно зітхати, мріючи про таке ж велике, всеперемагаюче кохання? Мабуть розгадка такої популярності роману криється в поєднанні вічних духовних цінностей з високою літературною майстерністю.  Сестри Шарлотта, Емілія та Анна -  обдаровані представниці родини Бронте літературної  епохи  19 століття в Великій Британії. Ці жінки спромоглися кинути виклик тогочасному суспільству, сміливо і безстрашно жити і творити, щоб залишити свій неповторний слід в історії світової і Британської літератури.

  

Комментариев нет:

Отправить комментарий