четверг, 9 ноября 2017 г.


Мова – це душа народу, його поезія і пісня
       Щороку, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності та мови. Саме в цей день православні християни вшановують преподобного Нестора Літописця – першого українського історика, мислителя, уславленого літописця Київської Русі, послідовника видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила. В Україні це свято відзначають з 1997 року. 
         На  мовознавчий лабіринт «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті»       до бібліотеки завітали діти.  Бібліотекар   розповіла дітям про історію свята, особливості його відзначення, про красу і багатогранність української мови.  Під час заходу  пограли з учасниками в мовні ігри, під час яких маленькі книголюби шукали зайві слова у реченнях, відгадували слова, переставляючи букви, знаходили помилки у віршиках. Таким чином бібліотекар наголосила, що вивчати мову можна граючись. Саме ігри з буквами, словами, ребуси, загадки, шаради можна знайти в книгах,   які були представлені   на книжковій виставці « Квітни мово рідна».  А якою цікавою та повчальною для дітей була казочка про бабусю Мову, яка жила в країні німів. ЇЇ вважали чарівницею, бо вона в своєму саду вирощувала слова-квіти. Бабуся Мова подарувала мовчазним жителям казкової країни корені чарівних рослинок, з яких виросте багато різнобарвних слів, і порадила берегти свої квітники, виполювати бур’яни і вирощувати найкращі слова-квіти.
     Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіодиктант національної єдності. Ця акція була розпочата в 2000 році і ось уже 17 років щороку всі бажаючі можуть до неї долучитися. До акції приєдналися і  учасники    бібліотечного заходу, продемонструвавши свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.
Комментариев нет:

Отправить комментарий