четверг, 8 ноября 2018 г.Мова – духовний скарб нації Солов’їну, барвінкову,
Колосисту на віки
Українську рідну мову
В дар мені дали батьки
Берегти її, плекати, -
Будем завжди й повсякчас,-
Бо ж єдина. Так як мати,-
Мова в кожного із нас.

 


    Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
  З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
  Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.  У мові – доля народу, без неї немає нас, немає минулого і майбутнього. Наше рідне калинове слово увібрало в себе віковічний плин Дніпра, шурхіт колосся, шепіт дібров, спів соловейка. Любіть, мов сонце, материнську мову… Бо вона квітне над світом веселкою, береже минуле, шанує сучасне. Вона – наша правда і душа.
     З нагоди свята у бібліотеці  організована книжкова виставка: « Мова -  духовний скарб нації».
   Вітаємо, усіх з днем української мови та писемності! Бажаємо  взаємного розуміння і допомоги, щоб жити за Словом, з якого почалася Україна.Комментариев нет:

Отправить комментарий