четверг, 22 марта 2018 г.
Душа поета мов сопілка ніжна


Поезія – це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія – це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!

  
   Не підлягає сумніву, що поезія відіграє одну з провідних ролей у духовному збагаченні людини. Тому, рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО було визначено 21 березня – Всесвітнім днем поезії. Це свято відзначається з 1999 року.
   У житті все починається з чогось: річечка із струмочка, дерево із коріння. Так і в поезії. Т. Шевченко і Леся Українка,  О. Пчілка, І. Франко,  В. Симоненко,    Л. Костенко і В. Стус… – ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаться з нами до кінця. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.
   На бібліотечних полицях можна знайти поетичні твори на всі смаки і всі вікові категорії. Кожен користувач знайде для себе в цих поетичних книгах співзвучні поезії для свого серця і душі, для щоденного заспокоєння і подальшого життєвого натхнення… Адже давно підмічено, що поезія допомагає людям знайти спільну  мову і порозумітись, вона перемагає агресію, депресію і заспокоює нерви.
   Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись в цьому мали змогу учасники години поезії  «Душа поета мов сопілка ніжна». Для користувачів бібліотеки організована викладка поетичних творів наших земляків «Поетичне сузір’я краю», в яких міститься поезія користувача нашої бібліотеки Лілії Сбродової студентки Словянського   педагогічного університета. 
     Під час заходу читала   присутнім свої  поетичні  рядки   Любов Миколаївна Літвінова мешканка села Новоукраїнка, яка закохана в поезію. В її творчості до кожної події є віршовані рядки. І ось одні із них:
Перший подих весни
Приніс радість у сни.
Все навкруги цвіте, оживає,
Чистим повітрям надихає.
Весна господарює -
Вдень і в ночі працює.
Весна по землі іде
Красу за собою веде.

    Весна – це завжди поезія, поезія ніжної, романтичної душі… Відомий класик світової літератури Вільям Шекспір писав: «Нехай комусь від щедрої планети високі титули, гучна хвала. Таких дарів не дістають поети, мені зоря любов твою дала».
   Тож читайте і перечитуйте поезію якомога частіше, читайте наодинці, читайте вголос своїм дітям і друзям, батькам і коханим, і у вашому житті пануватиме гармонія, мир і спокій! Гарної поезії вам!

  


Комментариев нет:

Отправить комментарий