суббота, 8 ноября 2014 г.


9 листопада  - День  української писемності та мови

Буква до букви —
І виникло слово.
Слово до слова —
Звучить рідна мова


Справжня людина виростає з любові до рідної  матері , до родини,  до рідного краю та культури. Людина має завжди памятати звідки вона родом , де її коріння , глибоко знати історію свого народу його мову . Літературно музична кавярня  Причасти мене розмовою – українською мовою    лознайомила учасників з тим, що у 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав  президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.
 І сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма…
Під час заходу говорили також про заборону української мови та культури. Учасники читали вірші про мову , інсценізуючи легенду про виникнення писемності, поставили сценки Дівочі вечорниці   та Зустріч друзів, провели вікторину .

Мово наша! Дзвінкова кринице на середохресній дорозі нашої долі! Твої джерела б'ють десь від магми, тому й вогненна така. А вночі купаються в тобі ясні зорі, тому й ласкава така, ти мов кринична вода, яку черпаєш, а їй немає ні кінця, ні краю.
.

Комментариев нет:

Отправить комментарий